Audiobooki, czyli moje odkrycie kwietnia

Odkąd ściągnęłam aplikację Audioteki, wpadłam w nałóg słuchania książek. Mam wrażenie, że mój mózg chce ostatnimi czasy nadgonić te miesiące książkowej posuchy. Przez minione 3 lata przeczytałam w sumie może z 15 pozycji, z czego miażdżąca większość dotyczyła wychowywania dzieci. Nadrabiam więc lektury!

Polecę Wam kilka tytułów, które wciągnęły mnie na tyle, że przedłużałam sobie drogę autem, by posłuchać książki jeszcze chwilkę…

Wszystkie pozycje są dostępne w ramach Klubu Audioteki, więc jeśli jeszcze nie próbowaliście podobnych atrakcji, klikając TUTAJ możecie przez 30 dni spróbować całkiem bezpłatnie i bez zobowiązań, a jak Wam się spodoba, zostaniecie na dłużej

 Dla dorosłych:

1) „Koszmar”  Karoliny Wójciak

To nie jest miła i przyjemna lektura na słoneczne popołudnie. To mroczna i pełna trudnych emocji książka, która wciąga i trzyma w napięciu do samego końca. Nie sądziłam, że jedna bohaterka może wywołać we mnie tyle przeciwstawnych emocji od sympatii do nienawiści włącznie…

2) „Dziewczyna z Pociągu” Pauli Hawkins, czyta Karolina Gruszka

Najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku. Miliony egzemplarzy sprzedanych w 44 krajach. Moim zdaniem dobry, trzymający w napięciu thriller z motywem zabójstwa. Z ciekawości obejrzałam też ekranizację, ale jak to z ekranizacjami bywa… książka okazała się lepsza.

3) „Kolej Podziemna”

Ulubiona książka Baracka Obamy i Oprah Winfray, która zdobyła wiele nagród w tym Pulitzera. Bardzo trudna lektura… odpaliłam ją w drodze do znajomych i musiałam przerwać słuchanie, bo w mojej głowie uruchomiła lawinę współczucia, żalu i smutku. Wracam do niej regularnie słuchając kolejnych rozdziałów i myślę…

Kolej podziemna to historia niewolnictwa i problemów rasowych. To historia ludzi takich jak my, którzy ryzykowali życiem, by choć przez chwilę zaznać wolności. Warto znać, warto wiedzieć.

4) „A ja żem jej powiedziała…” Kaśka Nosowska

Na rozluźnienie po poprzednich lekturach polecam Wam zbiór felietonów Kasi Nosowskiej, która z zaskakującą celnością obserwuje codzienne życie i wyciąga wnioski. Z dużą dozą poczucia humoru i dystansem. Po Kasiowemu.

5) „Niewidzialne kobiety” Caroline Criado Perez

Język, jakim napisana jest ta książka jest dla mnie osobiście mocno nużący, jest trudna w odbiorze ale mimo to warto się na niej zatrzymać. Zawarte w niej informacje, fakty, dane i ciekawostki sprawiają, że wsłuchując się w głos lektorki, z niedowierzaniem kręcę głową

Dla dzieci:

1) „Charlie i fabryka czekolady”

Pozycja, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Głosów bohaterom użyczyli Maciej Stuhr i Paweł Szymański, a słuchowisko wypełnione jest po brzegi muzyką, która fantastycznie pomaga dzieciom przenieść się do krainy wyobraźni. Jak tylko skończymy, urządzę Julkowi seans filmowy

2) „Akademia Pana Kleksa”

Najpierw Łukasz czytał Julkowi rozdział co wieczór na dobranoc, a teraz młody sam dopomina się, żeby puścić mu audiobooka. Myślałam, że to lektura dla nieco starszych dzieci ale nasz czterolatek słucha jak zaczarowany.

3) „Pippi Pończoszanka” Astrid Lindgren

 Nie wiem czy mieliście okazję słuchać kiedyś bajek czytanych przez Edytę Jungowską, ale gwarantuję Wam, że to jedna z ciekawszych interpretacji lektorskich, jakie dane Wam będzie usłyszeć. W ogóle wszystkie pozycje bajkowe od Jungowskiej zasługują na owacje na stojąco  A klasyki takie jak Pippi Pończoszanka nie wychodzą z mody.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart